Aktuality


Psí škola Cituška


26.12.2015 - Poslední akcí roku 2015 bylo překvapení, tedy tak trošku, a to vánoční večírek psí školy Cituška, tentokrát v režii samotných žáků. Shodli jsme se, že jsme ani jedna takový večírek nikdy neměli a místo vyprávění dám fotky, které opravdu hovoří za vše :) a ještě jednou ....DĚKUJEME....
Fotky:
- http://gwendolina.rajce.idnes.cz/cituskolacky_vecirek
- http://atomicbee.cz/lychee/#46
- http://lukas-marica.cz/2015-12-20-cituskolacky-vanocni-vecirek/


Psí škola Cituška 12.12.2015 - se v klubu VFU Brno pořádal mikulášský závod. Na poslední chvíli se tam přihlásili dvě naše začky - Nikola Kristlová a Toby do kategorie štěňat a Šárka Látalová a Sabbat do kategorie mírně pokročilí. A v obou kategoriích z toho byly medaile :)))

Toby - 2. místo
Sabbat - 1. místo

Velká gratulace a jsme na Vás moc hrdí!!!!!


Víkend 4. - 5.12.2015 proběhl na závěr sezony záchranářský závod psí školy Cituška. Kategorie A - začínající, hledali 1 - 2 osoby na denní i noční práci (počet nevěděli) a hodnotil se způsob prohledání, samostatnost a ovladatelnost psa a značení. Úkryty jen zčásti zakryté. Kategorie B - pokročilí - 1 - 3 osoby a hodnotilo se totéž a mohla být i výška, úkryty již zavřené.

Reportáž z obou dnů :)

Den první - pátek -noční práce
První část závodu je za námi a já bych ráda nejprve poděkovala pomocníkům Lukáš Mařica, Ondřej Gulda, Aleš Krč, Alena Trněná a Ze Slunečné Verandy za obětavou pomoc při figurování. Strávili tam s námi téměř celý večer a já doufám, že jim to někdy budeme moci oplatit. Po slavnostním zahájení a rozlosování jsme popřáli našemu milému kamarádovi Lukášovi k narozeninám a ze zázemí 34 (čaj, dort a šampáňo) se vylosovaní psovodi odhodlaně vydávali do haly č. 5 na noční práci. Zážitky a poznatky z hledání nechám na nich, zítra nás čeká ještě denní práce a kolem poledne vyhodnocení. Dobrou noc a ráno tou správnou nohou!

Den druhý - sobota- denní práce
A JAK TO NAKONEC DOPADLO?
Nejprve mi opět dovolte moc poděkovat pomocníkům Lukáš Mařica, Ondřej Gulda, Anna Malířová, Klára Kralka Gregorová a Jenda (bohužel nevím příjmení) - díky moc a na oplátku. Pořadí závodu najdete v přiložené výsledkové listině a bude i pár fotek, ale myslím, že to není to nejdůležitější. Důležité je, že jste nabrali nové zkušenosti, fandili si, podporovali se. Velice si vážím psovodů, kteří včas ukončili práci psa a rozpoznali, že již ...nepracuje a dokázali se vzdát umístění a bodů na úkor vztahu se svým parťákem - smekám! Jak sladit ovladatelnost a samostatnost, kdy psovi pomoci a kdy mlčet, volat záchrannou četu, nenechat se nachytat nástrahami rozhodčích, věřit svému psovi! a další a další věci. Největší pozitivum vidím v tom, že po této akci víme, jak pokračovat v práci dál a na co zaměřit trénink a to je to podstatné. Děkuji Bohdana Melicharová, že přijela bez nároku na jakékoliv umístění na denní práci, tedy jen na část závodu. A slibuju, že po nějaké době tréninku bude opakování - jak v sutině, tak v ploše.

FOTKY - http://kralkawano.rajce.idnes.cz/Zachranarske_sutinove_zavody_5.12.2015


28.11.2015 - proběhl Zimní závod na závěr sezony v Kynologickém klubu Zetor Brno a celkem 16 Cituškoláků si přišlo zazávodit. Celkový počet startujících byl doslova rekordní - 41 psovodů. Kategorie ZZO, ZZO 1, ZVV1, FPR 2 a zvlášť kategorie štěňat. V prvé řadě šlo o setkání, super atmosféru, společné fandění a aplaus po výkonech, a v neposlední řadě o body a umístění. Počasí nám vyšlo na jedničku a pánové rozhodčí Milan Mnich a Alois Pouč posuzovali velmi korektně, jak se na takový závod má. Moc děkuji všem za účast a dovolím si vyzdvihnout některé výkony.

Kategorie štěňat - 1. místo Klárka Svobodová s Aišou (shodné body s Regina Samlíková a tudíž dvě první místa v této kategorii) - holky SUPER!!!!
Kategorie ZZO - 2. místo Silvie Štiková, 3. místo Radek Karasek a 4. místo (bramborovka) Šárka Látalová - Cituškoláci jedou :)
Kategorie ZZO 1 - naši milí kamarádi Ondřej Gulda 2. místo a Lukáš Mařica 3. místo - velká gratulace v tak velké konkurenci!!!!
Kategorie FPR 2 - 2.místo a 96 bodů Aleš Krč - moc dobrá práce :)


Těším se, že se v roce 2016 sejdeme na tomto závodě v ještě hojnějším počtu! Velký dík patří všem obětavým pomocníkům, hlavně Markéta Kolníková, Alena Kernová a Ze Slunečné Verandy a samozřejmě i těm ostatním, bez Vás by se závod konat nemohl! Díky moc!

Fotky - http://lc-benny.rajce.idnes.cz/Zimni_zavod_-_28.11.2015/, http://kvinka.rajce.idnes.cz/Zimni_zavod_na_KK_Zetor_2015


Psí škola Cituška 25.11.2015 - Poslední zkoušky roku 2015 jsou za námi a ty poslední byly záchranářské. Je to neuvěřitelné, ale opět měli naši žáci na těchto zkouškách stoprocentní úspěšnost. FOTKY

Den první:

Dita Hrazdírová a Monty - FL- E
Jan Toman a Hony - FL-E
Ivka Slabá a Ebi - FL-E
Anna Havlíčková a Rifík - FL-E
Pavla Bednaříková a Beky - FL-E
Sabina Hošková a Laky - FL-A
Pavla Svobodová a Ari - FL-A

Den druhý:

Markéta Kolníková a Ekmí - T-E
Ilona Borýsková a Cámo - T-E
Jana Šmídová a Jessie - FL-B

Všem Vám s Reginou a Jarkou moc moc gratulujeme!!!!!


17.11.2015 - V neděli 15.11. se konaly poslední letošní zkoušky na KK Zetor Brno, kombinované. Pan rozhodčí prohrál 10:0 a všichni splnili. Z naší psí školy nastoupilo celkem 8 psovodů!
ZZO - Sabina Hošková, Jarka Zapletalová
ZZO 1 - Jan Toman, Jana Šmídová, Jana Havelkova, Jiřina Hart Sladká
ZM - Honza Böhm
ZVV1 - Marta Nobarová
Byli jste úžasní, skvělí, parádní práce a velmi milý pan rozhodčí. Sice jsem říkala, že si už nebudeme děkovat :))), ale já tedy moc děkuji za Vaše nasazení, výkony a nadšení.


12.11.2015 - nové zkušební řády na OB a Canisterapii


07.11.2015 - 8.11.2015 se konaly jedny z posledních zkoušek na KK Zetor a to zkoušky KJ - tedy ZOP a ZPU 1. Vzhledem k pilné zkouškové činnosti během roku nebyla účast našich Cituškoláků tak hojná a navíc nám zasáhla nemoc jednoho psovoda se dvěma pejsky. I tak měly zkoušky opět 100 úspěšnost a my můžeme moc gratulovat těmto úspěšným psovodů:
Alexandra Vymazalová a erdel Dag - ZOP
Kateřina Štěpánková a Bela - ZOP
Jarka Kočí a Majda - ZOP
Nikola Vladíková a Daky - ZPU 1....
Velká gratulace a také velké poděkování vedoucí zkoušek Alena Kernová, pomocníkům Klára Semeráková a její přítel a Hana Andrášková. A samozřejmě panu rozhodčímu Jindřichu Honovi.

Psí škola Cituška

24.- 25.10.2015 proběhlo několik akcí, na kterých se našim žákům opět velmi dařilo.

Sobota - záchranářské zkoušky SZBK ČR - zkoušku ZZZ splnili na velmi dobře Aleš Krč s Doris a Edita Vraspírová s Donem.

Psí škola Cituška Sobota - závod na KK Rybníček Valíčkův memoriál, kategorie ZZO 1 - Alena Trněná s Giny 2.místo a 90 bodů! Limit zkoušky splnili a byla jim zapsána také Katka Mančalová a Riky a Pavla Alexandrová s Ganem. Zuzka Flégrová a její akita Cappy už zkoušku má složenou a ukázal, že se dá cvičit a to úspěšně s tak netradičním plemenem. Velká gratulace!!!!

Sobota - KK Kývalka a Radek Karásek se svojí velmi mladou 13ti měsíční hovawartkou Berry složil zkoušku ZZO!

Neděle - KK Křepice, zkouška ZZO 1 - Markéta Kolníková a Ekmí - 98 bodů!, Edita Vraspírová a Don - 90 bodů!
Psí škola Cituška

20.10.2015 - Edita Vraspírová a Doník se zúčastnili kombinačního závodu v Tišnově. ZVV1 poslušnost + stopa. Doník se umístil na krásném 2.místě, stopa 93, poslušnost 96. Rozhodčí pan Boleslav. Velká gratulace úspěšnému týmu!!!!


Psí škola Cituška 10.10.2015 - všestranné zkoušky na KK Zetor a opět stoprocentní úspěšnost!!!!!
Jana Šmídová a Jessie - ZPS 1
Edita Vraspírová a Don - ZVV1
Ilona Borýsková - ZZO 1
Zuzana Flégrová - ZZO 1
Lenka Schubertová - ZZO 1
Markéta Kolníková - ZZO 1
Jiřina Ertlová - ZZO 1

Psí škola Cituška Všem velká gratulace - borci!!!!!!!


04.10.2015 - Hana Andrášková s Century se zúčastnily NORTEBAZ CUPu a Centurka vybojovala 3.místo v kategorii OBZ. A začínají trénovat na OB1! :))


Psí škola Cituška 04.10.2015 - 1. ročník POHÁRU LOUISIANSKÝCH LEOPARDÍCH PSŮ dle MZŘ podle zkoušky BH (bez speciálních cviků) rozhodčí pan Boleslav.
Cituškoláci zaváleli :) 1.místo Sabina Hošková a Keann, 2.místo Ilona Borýsková a Camorras, 3.místo Ilona Borýsková a Adrenalin, 4.místo Aleš( Kateřina Velebová Vávrová) a Berry. Závodů se zúčastnilo 13 leopardů Všem moc moc blahopřeju!!!!


Psí škola Cituška 28.09.2015 - Zkoušky IPO na KK Zetor - Bh úspěšně splnili tito šikovní psovodi - Jana Jandová, Hana Andrášková, Jiřina Sladká, Michaela Karásková - 100 procentní úspěšnost a velmi pěkné vysoké body!!!! Super cituškoláci! A také velká gratulace "naší" Ze Slunečné Verandy Radce ke složení zkoušky FPR 2!


08.09.2015 - Léto je za námi a provoz naší školy je opět v plném proudu. Přesto ještě musím vzpomenout velký prázdninový úspěch naší začky Jany Petrželové s velkým kníračem Hugem. Poslední víkend v srpnu se jim podařilo složit zkoušku ZVV 1 (stopa, poslušnost a obrana). Když k nám Hugo přišel, jeho jediným cílem bylo hledět do dálky a případně čuchat po zemi, takže po roce je to velký pokrok šikovné psovodky. Moc gratulujeme!!!!!


Psí škola Cituška 19.08.2015 - sutinové soustředění Chbany 2015
Již po třetí jsme strávili 5 dní na sutinovém trenažeru Chbany blízko Nechranické přehrady. Druhým rokem máme ubytování v kempu Piraňa, kde je dostatečné zázemí pro nás i pejsky a hlavně asi 60 m od chatek přehrada. Výhodou je, že se bez omezení mohou koupat jak lidé tak psi a samotná přehrada je takové malé moře :). Navzdory tropickému počasí se nám podařilo dát si tréninky na brzkou hodinu ranní (6.00) a následně se západem slunce (kolem 19.30) a během dne jsme odpočívali a koupali se. V sobotu jsme využili chladnějšího počasí po bouřce a zatímco psi nabírali v kempu síly, my se vydali za kulturou. Navštívili jsme zámek v Klášterci nad Ohří, místní cukrárnu :) a oběd jsme si dali v restauraci v Březně. Kromě pohybu na samotném trenažeru a ovladatelnosti jsme se věnovali hlavně zavřeným úkrytům a překonávání různých překážek , např. žebříky na střechu, skoky do bazénu s petkami, proskok okýnkem a podobně. Pokročilejší si potrénovali také těžší úkryty výškové a např. posílání psa přes již nalezenou a nevyproštěnou osobu. Fotky od různých autorů najdete níže.
- http://kvinka.rajce.idnes.cz/Chbany_2015
- https://www.flickr.com/photos/lukas_marica/sets/72157657425182935


Psí škola Cituška 09.08.2015 - poslední třetí turnus tábora zvaný "Pozdní sběr" je za námi a postupně budeme přidávat fotogalerie. Počasí vyšlo na jedničku, celý týden bylo kolem 20ti stupňů, bohužel jen na zkoušky se udělalo hodně teplo. Psi ale nebyli unavení předchozím teplem a tak krásně pracovali a vydrželi. Opět skvělá parta lidí, hodně práce, ale také hodně smíchu, her a povídání. Opět proběhly dvoje zkoušky, KJ a dle zkušebního řádu IPO. Úspěšnost téměř stoprocentní a tady je přehled :)

KJ - ZOP - Anička Havelková a Debbie, Katka Blažková a Abigail a Pavel Bousek a Don. ZPU 1 - Jana Havelková a Fany, Pavla Alexandrová a Gan a Ivka Slabá a Ebinka, Dagmar Weissová a Oliva. ZPU 2 - Edita Vraspirová a Don
IPO - FPR 1 - Marta Nobarová a Ni. FPR 2 - Alena Trněná a Giny. BH - Libor Soumar a Abby, Jiřina Kaderková a Elinka, Martina Simková a Bartik a Lukáš Mařica a Arča
Velká gratulace všem!!!!

Foto:
- http://libikfoto.rajce.idnes.cz/150730_Zahradiste_Pozdni_sber
- http://kvinka.rajce.idnes.cz/Tabor_Pozdni_sber_2015
- http://semistapk.rajce.idnes.cz/LVT_Zahradiste_2015_Pozdni_sber/


25.07.2015 - článek Čau-čau Hači, psí záchranář (začátek na straně 8)


13.07.2013 - během víkendu se řada Cituškoláků zúčastnila závodů v OB, které se konaly v hale na KK Zetor. Přestože se této disciplině věnujeme jen doplńkově, jejich výsledky byly opět velmi pěkné a rozhodně se ve startovním poli OB neztratili :)

Kategorie OBZ - Veronika Kianičková 2. místo a výborně!!, Jana Havelkova a Fanynka - 6.místo a výborně!, Hana Andrášková a Century - 8.místo a výborně!!, Jiřina Hart Sladká a Šotek - 9. místo a velmi dobře!, Marta Nobarová a Ni - 10. místo a velmi dobře!, Pavel Boušek - splnil (nevím známku) a Michaela Sepsama 12. místo a velmi dobře. Celkem bylo 22 startujících.
Kategorie OB 1 - Alena Trněná a Giny - 3. místo a známka výborně!!! Edita Vraspírová a Doneček - 7. místo a známka velmi dobře.
Pavla Božeková, která OB trénuje pod vedením Lucie Gabrielové, kategorie OBZ 3. místo a známka výborně :)
Velká gratulace a budeme pilně trénovat dál na vyšší třídy a další závody!


08.07.2015 - první dva turnusy letních výcvikových táborů jsou za námi. První byl věnován tréninku poslušnosti, záchranařiny, stop a hlavně socializaci a výchově. Řadu psů jsme učili se chovat ve společnosti dalších psů, netahat na vodítku a vůbec respektovat základní zásady soužití. Druhý turnus pro pokročilé byl doslova maratonem poslušnosti, štěkání a pachových prací již se zaměřením na složení zkoušek nebo zdokonalení se v některé disciplině. Na konci turnusu proběhly dvoje zkoušky. V pátek zkoušky KJ - rozhodčí pan ing. L. Novák a stoprocentní úspěšnost :)) - ZOP - Táňa Makowetzová, Tomáš Bezděk, Jarmila Šiková, ZPU 1 - Jan Toman, Sabina Hošková a Ilona Borýsková. Velká gratulace!!!! V sobotu přišel na řadu zkušební řád IPO a z 9 bojovníků bylo 7 úspěšných - Bh Táňa Makowetzová a Tereza Dvořáková, FPR 1 Nikola Vladíková, STPr 1 Jana Šmídová, STPr 3 Markéta Kolníková, UPR 3 Edita Vraspírová. Zkoušku také splnila naše paní veterinářka z ordinace SANOVET MVDr. Jolana Kaplanová - FPR 2. Atmosféra byla opět velmi přátelská, plná pohody a vzájemného si fandění a neodradilo nás ani úmorné vedro na hranicích 38 stupňů. Těšíme se na další rok!!!!

FOTOGALERIE:
1. http://kvinka.rajce.idnes.cz/LVT_I._turnus_2015
2. http://kvinka.rajce.idnes.cz/LVT_II_turnus_2015
3. https://www.flickr.com/photos/lukas_marica/sets/72157655537840411
4. http://atomicbee.cz/lychee/#39
5. http://atomicbee.cz/lychee/#40
6. http://atomicbee.cz/lychee/#41


06.07.2015 - konec školního roku byl ve znamení zkoušek a protože přímo na poslední záchranářské zkoušky navazovaly dva termíny LVT, reportáž přináším opožděně. 100 procentní úspěšnost na záchranářských zkouškách se nevídá často a o to větší byla naše radost. Celkem 12 naších žáků splnilo a kromě zkoušek E jsme pokořili tentokrát i áčka. Ilona Borýsková, Jana Šmídová, Pavla Božeková, Nikola Kalivodová, Sabina Hošková, Zuzana Flégrová, Nikola Vladíková, Markéta Kolníková, Jana Havelková, Pavla Alexandrová, Edita Vraspírová - velká a upřímná gratulace, jste borci! Fotky - http://gwendolina.rajce.idnes.cz/IRO_zkousky_20.6.2015


Psí škola Cituška 15.06.2015 - téměř tropický víkend nám opět přinesl krásné výsledky a to hned na třech frontách:

1. Závod podle ZPU 1 a vítězka Edita Vraspírová s Donečkem - velká gratulace super týmu!!!!
2. Zkoušky podle NZŘ na KK Zetor - nastoupilo celkem 7 cituškoláků - 6x ZZO na výborně :) - Jana Šmídová, Jana Jandová, Hana Andrášková, Jiřina Sladká, Kateřina Ligasová, Lucie Krčmová a jedna ZM - Marta Nobarová a Nio - BRAVOOOOOOO!!!!
3. Aleš Krč a Doris na Intercupu Humanity podle kategorie FL-B splnili limit zkoušky a získali krásné 6.místo!!


Psí škola Cituška 08.06.2015 - s úspěchy našich žáků se doslova "roztrhl pytel". Tento víkend se ve velmi horkém počasí podařilo Kateřině Novotné a jejímu ričbekovi Bongovi složit zkoušku BH - super! Zároveň se konaly hned dvě soutěže - Horácký závod boxerů, kde v kategorii ZZO startovala Lenka Schubertová s Daisy a vyhrály spolu 1. místo!!!!! Na Zbraslavi probíhalo Mistrovství erdelů a Memoriál Dory Geblerové a tady si odnesla 1. místo v kategorii ZZO Alexandra Vymazalová s velmi mladým erdelem Dagem. Fotky dodám :) a mám velkou radost a děkuji Vám za vzornou a úspěšnou reprezentaci!!!!


03.06.2015 - poslední květnový víkend proběhlo Mistrovství ČR v obedienci a z našich žáčků se zúčastnila Jana Petrželová s velkou kníračkou Kiss v kategorii OBZ. Byl to jejich vůbec první větší závod a vedly si moc dobře. Vybojovaly v konkurenci 6. místo a splněný limit! Moc gratulujeme a příští rok nás snad pojede víc. Ten samý víkend jsme si pronajali trenažer ve Vlkoši u Přerova a řádili tam v plném slunečním svitu na sutině i poslušnosti a překážkách. Sešlo se hoooodně fotografů a tak si můžete prohlédnout dokumentaci našeho snažení :)
1. http://vinny.rajce.idnes.cz/Vlkos_31.5._2015_13_30
2. http://www.svobodatom.cz/fotogalerie/&level=1_Psi/&level=2_2015_05_31_Sutinovy_trenazer_Vlkos
3. http://gwendolina.rajce.idnes.cz/Vlkos_31.5.2015
4. https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.901439359917948&type=1


29.05.2015 - pilně trénujeme na záchranářské zkoušky - FOTKY


25.05.2015 - Další zkoušky jsou úspěšně za námi a oba žáčci splnili zkoušku BH :) a jak vidíte - dvě netradiční plemena - leonberger a leopard. Moc gratuluji a fotky jsou k nahlédnutí ZDE


10.05.2015 - krásné fotky od Tomáše Svobody z hodiny štěňat ve čtvrtek - moc děkuji :) https://www.facebook.com/tomas.svoboda.562/media_set?set=a.940313132666515.1073742146.100000635125366&type=1&pnref=story


07.05.2015 - úterní hodina pokročilých - začínáme s přípravou na ipové zkoušky, pilujeme aporty a chůzi - krásné fotky TADY


26.04.2015 - 18 žáčků naší psí školy složilo 25.4.2015 zkoušku ZOP/ZPU 1 dle řádu Kynologické jednoty.
Nevím, kde začít, pár slov.... a za každou složenou zkoušku je nějaký příběh....moc děkuji všem pomocníkům, bez kterých by se to dnes konat prostě nemohlo. Vím, že jsou to základní zkoušky, ale většina z Vás vyhrála boj s vlastní motivací, chtěním, předsudky, trémou a nejistotou. Je to "jen papír" ale co vše se za ním skrývá víte jen Vy sami a já.... Moc moc Vám z celého srdce blahopřeju a těším se na naše další společné chvíle.... Fotky: http://kvinka.rajce.idnes.cz/25.4.2015_zkousky_ZOP, http://eilaodkunovskeholesa.rajce.idnes.cz/Zkousky_KJ_CR_Brno%2C_KK_Zetor%2C_25.04.2015/


22.04.2015 - ještě vzpomínka na originální Velikonoční štěkání v sutině - pár fotek tady - https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.875591899169361&type=1


22.04.2015 - tréninky záchranařiny jsou v plném proudu - https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.879902818738269&type=1


06.04.2015 - věnujeme se i socializaci a výcviku v praxi - skupina na sídlišti :) - http://kvinka.rajce.idnes.cz/Socializacni_vychazka_brezen_2015/


30.03.2015 - máme za sebou první letošní výcvikový víkend věnovaný záchranařině a také socializaci. Krásné fotky plné atmosféry - https://atomicbee.cz/lychee/#29, https://atomicbee.cz/lychee/#30, https://www.flickr.com/photos/lukas_marica/sets/72157651090743320/.


11.03.2015 - TŘÍDENNÍ ZÁVODY OBEDIENCE JSOU ZA NÁMI !!!

Malá slíbená rekapitulace prodlouženého víkendu plného úžasného sportu, jakým obedience je. Poprvé jsem uspořádala zkoušky OB pod kynologickým klubem Zetor před dvěma lety a moji účast a také pomoc s pořadatelstvím překazilo pozvání na posuzování atestů MV. Takže jsem držela palce na dálku. V roce 2014 v únoru jsme uspořádali první víkendové zkoušky OB v hale na Zbrojovce, k celé akci mě namotivovala Lucie Adelaine Gabrielová a byla také paní rozhodčí na této akci. Po víkendovém maratonu jsem si řekla jednou a dost Emotikona smile a toto předsevzetí mi vydrželo až do podzimu 2014. Potom začal hlodat červíček a také jsem cítila nedostatek motivace pro trénink v zimním období a tak vznikla nová tradice zimního ob závodu pořádaného psí školou Cituška. Opět jsme se dohodli s Lucie Gabrielová na posuzování, oslovili stewardku Pavlu Pavla Zamykalová a protože tentokrát chtěla nastoupit s pejskem i paní rozhodčí, pozvali ještě další paní rozhodčí Marie Vágenknechtová. Od vánoc potom začaly v naší psí škole tréninky ob v hodinách a zájem byl obrovský, během tří dnů byla kapacita víkendu naplněna a tak jsme přidali ještě pátek navečer. Jak už to bývá, vynořily se na poslední chvíli čerstvě háravé fenky, vznikly požadavky na přesuny ve dnech a nejvíce nám zamávala s plánem chřipková epidemie. Paní rozhodčí Gabrielová onemocněla a po všech možných úpravách nakonec rozhodčí Maruška vzala posuzování všech tří dnů a vzdala se svého plánovaného startu. Od začátku plánování akce mi řada z Vás nezištně nabídla svoji pomoc, kdybych tu měla jmenovat všechny, tak určitě na někoho zapomenu, takže zatím jen obecně jedno velké DĚKUJI. V pátek jsme odstartovali a bohužel nemoc dostihla i mě, takže už v pátek jsem se značnou indispozicí odzávodila a bylo jasné, že celý víkend v hale by potom nahradil pobyt v nemocnici. A tady si dovolím jmenovat, protože díky Romana Polická a Denisa Řeháková, které převzaly organizaci akce a celý víkend se spolu s pomocníky z našich řad střídaly u psaní, péče o rozhodčí, péče o závodníky by tato akce prostě být nemohla. Jsem velkým dlužníkem. Paní rozhodčí Marušku jsem viděla posuzovat poprvé a byl to koncert, korektní, citlivá a v každé situaci uměla něco vyzdvihnout a tým povzbudit, i když se třeba nedařilo. Pavlu jsem u stewardovat viděla a Pavli, super a velké díky! Oba víkendové dny jsem si dovolila přijet alespoň na vyhodnocení a podpořit Vás ve Vašich úžasných výkonech. Poprvé jsme měli i sponzory a stánek s občerstvením - Zuzka Kratochvílová a Chovatelske potreby RAK-Brno (www.rak-brno.cz) a Masozrouti.cz - moc děkujeme za dárky pro všechny účastníky a krásné ceny pro medailové pozice a veterinární ordinace Sanovet - http://www.psidornovametoda.cz/, moc děkujeme za krásný dárek pro první místa. Výsledky jsou jen a jen čísla a vůbec neukážou tu neuvěřitelnou atmosféru všech tří dnů, pohodu, vaše vzájemné fandění a držení palců a radost nebo bohužel zklamání, obojí k závodům patří. Takže :))) 2016 je plán jasný a v mezičase Vás bude čekat ještě jedno milé překvapení, ke kterému mi dala podnět paní rozhodčí Maruška :). A ještě číselná rekapitulace - celkem nastoupilo za tři dny 73 týmů. 11 týmů bohužel nesplnilo, většině z nich však chyběl jen opravdu malý kousek štěstí. Z naší psí školy Cituška splnilo celkem 28 psovodů zkoušku OBZ a 10 psovodů zkoušku OB 1!!!! Jsem na Vás hrozně moc pyšná a moc Vám všem blahopřeju a těším se s Vámi!!!!! A Děkuju!!!!!!
Fotky - http://kvinka.rajce.idnes.cz/Zavody_OB_brezen_2015, https://www.flickr.com/photos/130003512@N02/with/16124525724/, http://kvinka.rajce.idnes.cz/Patecni_zavody_OB_6.3.2015


02.03.2015 - Nedávno proběhlo historicky první (ale rozhodně ne poslední) lavinové soustředění psí školy Cituška. Na toto soustředění pan navazovaly ještě laviny KZJ, které byly letos zakončeny lavinovými zkouškami IRO. Trénink rozhodně přinesl své ovoce a nyní krátká bilance. Zuzka Kratochvílová lavinová zkouška A na dobře, Aleš Krč lavinová zkouška A na velmi dobře, Markéta Charousová lavinová zkouška A na dobře, Zuzana Starustkova lavinová zkouška A na velmi dobře a Sabina Hošková lavinová zkouška E na velmi dobře. Co je nejcennější? Všichni zkouškaři nastoupili na tuto zkoušku do terénu na speciál a poslušnost bez možnosti tréninku (terén v den zkoušek viděli poprvé) a všichni psi předvedli velmi chuťovou a dravou práci při vyhledání. Vždycky je co spravovat a na čem pracovat, ale moc Vám všem blahopřeju a těším se na další soustředění!


14.02.2015 - další várka fotek z tréninkových hodin přípravy na OB závody - http://kvinka.rajce.idnes.cz/13.2.2015


13.02.2015 - Pilně trénujeme, závody OB se blíží a nervozita stoupá :))) - fotky z hodin TADY. Nová skupina štěňátek ve středu se věnuje hlavně socializaci - https://www.flickr.com/photos/lukas_marica/sets/72157650371833688/


Od 1. - 7.2.2015 proběhlo historicky první lavinové soustředění psí školy CITUŠKA. Celkem 10 psovodů různé pokročilosti trénovalo na sněhu vyhledání osob zavalených sněhem, cviky lavinové poslušnosti a k tomu jsme měli velmi bohatý doprovodný program. Ranní rozcvičkou to začalo a pohádkou na dobrou noc skončilo. Týden plný cvičení, her, besed a výletů. Děkuju Regina Samlíková, bez mojí milé kolegyně si to vše už neumím ani představit. Děkuju Edita Vraspírová za denní protažení našich těl. Děkuju Aleš Krč za naplánování výletů a her a za nápad společného stravování. Děkuju Kámen Chybí za figurování a vůbec veškerou pomoc, byl jsi takové naše "děvče pro všechno" :))). Děkuju Zuzana Starustkova a Michal Palovic, bylo nám ctí a dárkové vzpomínkové předměty budeme opatrovat a užívat si jich. A děkuju ještě jednou Vám všem, byli jste báječní, veselí, zvládli jste simulaci praktického nasazení a v závěru předvedli na lavinovém poháru, že jsme pejsky nachystali k záchraně pod sněhem a našli jste všichni všechno, což je nejdůležitější. A třesu packou nejmladšímu účastníku Ferdovi - tímto je otevřena nová kategorie tzv. Ferdysův pohár :))). Ať žijí laviny 2016!!!!
Fotky http://kvinka.rajce.idnes.cz/Lavinove_soustredeni_2015_psi_skoly_Cituska


19.01.2015 - Dnešním dnem bylo zahájeno hlasování - http://kynologroku.cz/. Podpořte svoje favority a přidejte svůj hlas.


12.01.2015 - Nový rok se rozjíždí a kromě pravidelných hodin jsme se pustili do přípravy na zkoušky Obedience a samozřejmě nechybí pravidelné středeční štěkání. Fotky od Tomáše - https://atomicbee.cz/lychee/#24