Aktuality 2014


ZDRAVÍ, VZÁJEMNÁ ÚCTA A LÁSKA, TO JE JEDINÉ, CO OPRAVDU POTŘEBUJEME.....

Starbox28.12.2014 - Poslední akcí v tomto roce bylo vánoční štěkání pro záchranářskou skupinu velmi netradičně pojaté.

Cílem dnešního cvičení bylo podpořit spolupráci mezi týmy, ověřit si, zda budou psi pracovat vedle sebe a případně se překrýt, zkusit si taktiku a dorozumění psovodů v případě, že jediným kritériem je nalezení všech osob a čas. Dvojice v ploše nebo sutině (dle vlastního uvážení) hledala celkem 4 figuranty a dovoleno bylo téměř vše, jen figuranta musel najít pes a v sutině nebylo možné otvírat úkryty a stát psovi příliš blízko za zády. Pro všechny psovody a psy to byla premiéra hledání ve dvou zároveň. Pro některé psy to byla vůbec premiéra ve hledání, dosud zažili jen přímá označení a odejití figuranta. Komunikace, rozdělení terénu, vzájemná spolupráce, čtení psa a další a další nové poznatky v tomto tréninku. Nechci chválit jednotlivé týmy, i když mě moc potěšily zejména práce začínajících pejsků, byli jste všichni opravdu úžasní, jak jste se s tím poprali. V ploše byl čas 20 minut, jedna dvojice ho vyčerpala a druhá skončila v 17té minutě, všechny osoby nalezeny, bravo!!!! V sutině byl čas na prohledání 15 minut, a tady se ten nejkratší zastavil na 5 minutách, nejdéle hledaly dvojice 11 minut. Všechny osoby vždy nalezeny!!!! Děkujeme Vám za krásný a podnětný den. Soňa, Jarka a Regina.
Fotky: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.822979834430568&type=1


10.12.2014 - Tréninky jsou i navzdory zimě v plném proudu a jen jsme se uchýlili do haly, kde sice netopíme, ale neprší tam ani nefouká. Naši žáci se zúčastnili posledních dvou akcí letošní sezony:

1. Zimní závod KK Hády - 6.12.2014 - celkem 10 cituškoláků se sešlo v rámci zimního mikulášského závodu na Zetoru, aby změřili síly, ale hlavně, abychom se potkali, zasmáli a získali zkušenosti na závodě, kde lze odložit nervy a užít si to! Kategorie ZZO - Markéta Kolníková s Ekmí - 2. místo (58bodů), Jana Petrželová s Kiss 3.místo (56 bodů). Kategorie ZM - Nikola Vladíková a Daky - posl. 47, obrana 48, 3.místo. Kategorie ZVV 1 - Edita Vraspírová a Doneček - 94 bodů , 4.místo. Velká gratulace bednám, bramborovkám a VÁM VŠEM ZA ODVAHU A ELÁN NASTOUPIT A UŽÍT SI TENTO DEN!

2. Milulášský závod na KK VFU - Táňa Rohlíková a její úžasný Vifík obsadili 1.místo!!! Velká gratulace :)


03.11.2014 - Skončil zkouškový maraton a můžeme chvíli vydechnout - takže dnes se konaly na KK Zetor rovnou dvoje zkoušky a úspěšnost našich žáčků byla stoprocentní. BH splnili Lenka Raudenská a Ilona Aljaška Borýsková, IPO-V Edita Vraspírová, StPr 2 Ilona Borýsková (Adre) a Alena Trněná a StPr 3 Pavla Božeková. Zkoušku FPR 2 Aleš Krč. Toto byly zkoušky dle mezinárodního zkušebního řádu IPO. Všem moc moc blahopřeji !!! Souběžně probíhaly zkoušky dle národního zkušebního řádu ZV a zkoušku ZZO splnili Jan Böhm, Kateřina Novotná, Iva Hexinková a Eliška Wellech. Zkoušku ZM Nikola Vladíková. A samozřejmě všem obr gratulace!!!! Doufám, že jsem dnes na nikoho v tom zmatku a fofru nezapomněla. Plánů máme ještě do konce roku mnoho a tak se opět pustíme do tréninku. Těším se a jsem na Vás pyšná!


01.11.2014 - Dnes pokračovaly zkoušky IRO již od 7.30 a tentokrát byly celkově zkoušky velmi úspěšné, procentuální úspěšnost byla téměř 80 procent - vyhráli psovodi nad rozhodčím. Dnes se podařilo splnit zkoušku Jana Havelkova s Fanny plošné E - speciál 93 bodů, poslušnost 84. Další úspěšnou byla Pavla Alexandrová s Ganečkem, rovněž plošné E - specilál 92 bodů, poslušnost 84. A Markéta Charousová s Charliem splnili zkoušku FL-B, to je již dá se říci vysoká škola a vedli si moc dobře - speciál 170, poslušnost 94 bodů.


31.10.2014 - Dnešní první část IRO zkoušek je za námi a pro všechny Cituškoláky byla úspěšná. Plošné RH-E Nikola Vladíková a Daky - krásná práce! Sutinové RH-E Nikola Kalivodová s Ruby, Sabina Hošková s Keenem a Edita Vraspírová s Donečkem. Body na speciálech i poslušnostech se pohybovaly v říši snů a tak např. Sabina a Keen 99 speciál, Edita a Doneček 100 bodů na poslušnost!!! Všem moc moc blahopřeju, protože za těmito krásnými výkony je zejména Vaše pracovitost, poctivost a disciplína.


22.10.2014 - trénink je v plném proudu a hodiny poslušnosti se prolínají s hodinami socializace, přípravy na zkoušky, pachovými pracemi a záchranařinou. V posledních třech týdnech proběhlo stopařské odpoledne, štěkací středy a víkend 18. - 19.10. proběhlo soustředění na sutinovém trenažeru v Brněnci. Sobota patřila začátečníkům a neděle pokročilým a zkouškařům. Krásné fotky z víkendu - http://westerngirls.rajce.idnes.cz/14-10-19_Brnenec_sutinovy_trenink/, https://www.flickr.com/photos/lukas_marica/sets/72157648469218029/, http://horseland.rajce.idnes.cz/Brnenec_18.10.14_zachranarina_-_zacatecnici_a_super_parta/.


13.10.2014 - Další z naplánovaných zkoušek jsou za námi a my jsme měli možnost strávit tento den ve společnosti rozhodčího Ing. Luďka Nováka na zkouškách KJ. 10 psovodů naší psí školy dnes složilo zkoušku ZOP, většina na výborně a padla dokonce i stovka, že Iveta Slabá ? :)))). Takže velká gratulace Jiřina Sladká, Jana Petrželová, Anna Havlíčková, Tereza Dvořáková, Jana Hrstková, Iveta Slabá, Hana Andrášková, Jana Jandová a Kateřina Ligasová. A také Ze Slunečné Verandy Růžence. Byli jste úžasní! FOTKY


07.10.2014 - Pomalu se nám rozjela zkoušková sezóna a tím pádem také zúročení Vaší práce, píle a nadšení. V neděli 5.10. proběhly na KK Zetor rovnou dvoje zkoušky. Podle národního zkušebního řádu splnili zkoušku ZZO Jan Toman, Ilona Borýsková a Jana Petrželová rovnou dvakrát :). Velká gratulace!!!! Ve stejné době a areálu ale s jiným rozhodčím potom zkoušky dle mezinárodního zkušebního řádu. Zkoušku BH splnily Jana Pavloušková a Tereza Koubková, zkoušku StPr 1 Petra Šulcová a Petra Braunerová a Markéta Kolníková to vzala také dvakrát, nejprve StPr 2 Fido a StPr 3 Ekmí. Zkouška vyhledání předmětů byla opravdu ve velmi nepřehledném terénu a pejsci si dost mákli. Všem velká gratulace a těším se dál :)) Zatím pár fotek TADY


03.10.2014 - krásná vzpomínka na sutinové soustředění ve Chbanech, moc děkuji Michalu Hrdinovi za zpracování!

Naši dva Cituškoláci byli stateční a nastoupili na zkoušky na cizím cvičáku (KK Líšeň). Oba uspěli :). Jan Toman a Honča - StPr2, Pavla Božeková a Sorry - StPr 2. Oběma velká gratulace!!!!


22.09.2014 - pár fotek ze záchranářské poslušnost od Markétky a Honzi - http://gwendolina.rajce.idnes.cz/poslusnost_19.9.2014


15.09.2014 - Sezóna se pomalu rozjela, pravidelné kurzy jsou již plné a velká spousta žáků se připravuje na zkoušky všech typů. Takže trénujeme nejen poslušnost, ale také stopy, vyhledání předmětů, záchranařinu a samozřejmě se štěňátky socializaci a první krůčky v poslušnosti. Proběhl také první intenzivní trénink záchranařiny na reálné sutině v Brněnci u Svitav. Krásné fotky najdete na těchto odkazech - http://gwendolina.rajce.idnes.cz/Brnenec_2014 a http://vinny.rajce.idnes.cz/7.9._Brnenec.


03.09.2014 - začal nám nový školní rok a pomalu se vracíme do pracovního režimu. V září bývá nával nových pejsků a tak také přibude práce s výchovou a socializací malých štěňátek. Naši psovodi se již přihlásili na řadu zkoušek a tak zbývá už je TRÉNOVAT, TRÉNOVAT, TRÉNOVAT :)


Sutinové soustředění na trenažeru ve Chbanech 2014
Loni, tedy v roce 2013 jsme nastartovali tradici letního sutinového soustředění a podruhé navštívili trenažer u Nechranické přehrady Chbany. Trenažer patří Svazu záchranných brigád kynologů a je neustále doplňován a přestavován. K ubytování jsme zvolili kemp Piraňa na kraji hráze. Chaty byly velmi prostorné, větratelné na obě strany, s terasou a kousek od přehrady. Ve vedlejším kempu byla pár minut chůze restaurace s docela slušnou nabídkou jídel. Trénink byl pojat dvoufázově, tedy dopolední (ranní) a odpolední (večerní) trénink na sutině. První dva dny jsme dělali dvě kola, jak únava a nasycenost psů stoupala, zvolili jsme jen jedno tréninkové kolo. V úterý odpoledne pak měli psi úplně volno a kulturní program měli naopak pánečci. Vyjeli jsme si do královského města Kadaň. Ve středu jsme zařadili na oživení a odpočinek trénink ploch. Všichni psi se posunuli ve značení zavřených úkrytů a samostatnosti a ve čtvrtek jsme se s trenažerem rozloučili. Zase za rok :) Krásné fotky - https://www.flickr.com/photos/121740754@N07/sets/72157646071489478/


04.08.2014 - Zpět ze třetího turnusu výcvikového tábora a na náš cyklus táborů vznikly velmi příznačné názvy :))) - MLADÉ VÍNO, ZRALÉ VÍNO, POZDNÍ SBĚR. Návrh tedy ještě byl na další turnus s názvem SBĚR BOBULÍ, ale prázdniny nejsou nafukovací. Budou fotky i vyprávění, nyní jen krátké Zhodnocení. Opět výborná parta, smích a dobrá nálada doslova od rána do večera, respektive do dalšího rána. Opět se konaly zkoušky a to rovnou dvoje. V pátek zkoušky dle IPO, a ze 17ti psovodů splnilo 15!!! BH Jana Havelková, Zuzana Klímová a Marta Nobarová. Zkoušku FPr 1 Aleš Krč, FPr 2 Josef Skrejval. Zkoušky StPr 1 Hanka Černochová, Marcela Coufalíková, Jan Toman, Pavla Božeková. StPr 2 Markéta Kolníková, Nikola Vladíková, Hanka Černochová. V sobotu se konaly zkoušky dle Kynologické jednoty a tady uspělo všech 7 nastoupených psovodů. ZOP - Aleš Krč, Pavel Šabacký, Dagmar Weissová. ZPU 1 - Lenka Schubertová, Libor Soumar, Hanka Černochová, Petra Kočíbová. Všem moc moc gratulujeme :)))))) a těšíme se na další Vaše úspěchy na poli zkouškovém. A ani dámy instruktorky se neflákaly - Erník FPR 3 a Regina Samlíková a Sia zkouška FH 1 - což už zaslouží palec nahoru :)))).

Psí škola Cituška13.07.2014 - ještě jedna várka fotek ze Zahradiště :) - https://www.flickr.com/photos/121740754@N07/sets/72157645535166842/


07.07.2014 - a máme tu již dvoje fotky z druhého turnusu na Zahradišti - https://www.flickr.com/photos/lukas_marica/sets/72157645544434412/ a http://kvinecka.rajce.idnes.cz/II_turnus_tabora_psi_skoly_Cituska


Psí škola Cituška 06.07.2014 - 2. turnus tábora, tentokrát pro pokročilé, je za námi. Stopy, poslušnost, štěkání v ploše i sutině, obrana pro podporu kořistnického pudu a samozřejmě i rekreace, a hlavně spousta legrace a přátelské atmosféry. Někteří se posunuli z pachových čtverců ke šlapání stop, někteří zařadili předměty a zahájili přípravu na ZPU 1 a případně FPR 1. Štěkání bylo zaměřeno na přípravu podzimních zkoušek RH-E a A a poslušnost jsme se snažili zaměřit na řešení problémových cviků. Na závěr tábora se konaly opět zkoušky - tentokrát dle Mezinárodního zkušebního řádu IPO. 3 x BH - Pavla Alexandrová, Michaela Paldusová a Jana Meinerová - super. Dále zkouška StPr 1 - Nikola Vladíková, Markéta Kolníková a Ilona Aljaška Borýsková - opět splněno :)))). A ještě stopařské - FPr 1 Josef Skrejval a Eva Formáčková, FPr 2 Soňa Šabacká a Edita Vraspírová. Edita měla bodové hodnocení na stopě 98 bodů - ještě jednou velká gratulace tobě i Donečkovi :)Pan rozhodčí Jan Boleslav nás pochválil za připravenost a výsledek zkoušek jsme večer náležitě oslavili. Dnes se nám ani nechtělo domů, ještě, že je léto v plném proudu a my se budeme těšit na další společné akce!!!
Psí škola Cituška

01.07.2014 - Práce naší záchranářské skupiny pomalu nese ovoce nejen zkouškové, ale i závodní :) - na INTERCUPU HUMANITY se Aleši Krčovi podařilo vybojovat s Doris 1.místo v ploše A s body 190 speciál a 89 poslušnost. Velká gratulace a jen tak dál!


30.06.2014 - proběhl první turnus tábora na Zahradišti pro začátečníky - stopy, poslušnost a záchranařina a denně nějaká malá přednáška :) do kynologického života. Středu nám zpestřila přednáška homeopata pana dr. Kocandy. Věnovali jsme se tentokrát také hodně socializaci a mnoho pejsků udělala velký pokrok ve vztahu k ostatním psům a lidem. Fotky - https://atomicbee.cz/lychee/#15, další potom http://bomani.rajce.idnes.cz/Zahradiste_2014/.

Psí škola Cituška Psí škola Cituška19.06.2014 - běží poslední týden provozu psí školy před prázdninami, kdy se uvidíme hlavně na táborech a soustředěních. V týdnu od 8. - 13.7. jsem v Brně a od úterý 8. 7. budou pravidelné hodiny. Proběhnou na Zbrojovce v hale. Uplynulý víkend se opět sešla parta záchranářů a tentokrát jsme trénovali plochy. Potrénovali jsme velmi dlouhé značení (nejméně 40 štěků), osobu ležící obličejem nahoru a také vyhledání a označení výšky na stromě. Trénink se opět vydařil a také počasí nám přálo, žádné velké teplo a mírný vítr. Fotky - TADY


Psí škola Cituška 09.06.2014 - opět velmi bohatý víkend - nejprve párty psí školy Cituška - pár FOTEK z oslavy a také z následujících zkoušek KJ. A velké poděkování všem, kteří jste s námi strávili ten báječný večer. A velké poděkování patří Katce za neuvěřitelný dort :))))), to je pro mě zážitek na celý život. V neděli 8.6. proběhly zkoušky KJ ZOP/ZPU1. Velmi tropické počasí se malinko podepsalo na výkonech psů, ale nakonec 7 našich psovodů splnilo limit zkoušky - super!! Velká gratulace v těchto velmi ztížených podmínkách. A ještě fotky ze čtvrteční hodiny od profi fotografa :) - TADY


03.06.2014 - kromě pravidelných hodin poslušnosti se záchranáři pomalu připravují na další podzimní zkoušky a to jak v ploše, tak v sutině, někteří již na stupeň A. Podařilo se nám uskutečnit trénink v bývalé továrně Ergon, kde se pomalu začíná odstřelovat a tak jsou podmínky tréninku opravdu reálné. Moc mě potěšilo, že žádný pes ze skupiny terén neřešil a naprosto bez problémů se s tím poprali a hledali a štěkali. Pár fotek od Martina TADY. V neděli 1.6. proběhl další trénink v ploše, zaměřený na překonávání přirozených překážek v terénu při hledání - fotky TADY.


26.05.2014 - na uplynulý víkend jsme dlouho čekali a během posledního měsíce nervozita stoupala, celkem 32 psovodů psí školy Cituška tento víkend nastoupilo na zkoušky ZZO, BH, UPR1, STPR. Je to téměř neuvěřitelné, ale 31 psovodů uspělo a zkoušku splnili, někteří dokonce s plným počtem bodů nebo jen naprosto minimální bodovou ztrátou. Teploměr tento víkend ukazoval ke 30ti stupňům a dusno a bouřky se přelily přes celou ČR. O to je výsledek zkoušek cennější. Nebudu zde jmenovat každého zvlášť, ale moc Vám všem gratuluji, jste pro mě motor a ujištění, že moje práce má smysl. Pár odkazů na fotky - https://www.flickr.com/photos/lukas_marica/sets/72157644886762933/ a ještě http://horseland.rajce.idnes.cz/Zkouska_BH_25.5.14/. A JEDEME DÁL!!!!!


20.05.2014 - díky Aleši Krčovi máme krásnou kolekci videí ze Spáleniště - najdete je na tomto odkazu - https://drive.google.com/folderview?id=0B8NPZBsD3qfOVFZWbW5qMzZIbzQ&usp=sharing


15.05.2014 - přidán nový případ z praxe


07.05.2014 - první prodloužený květnový víkend jsme strávili na trenažeru na Spáleništi. Podrobnější reportáž bude brzy, zatím jen, že to opravdu stálo za to a k nahlédnutí fotky :) - https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.698858873509332&type=1 od Aleše Krče a další várka od Pavly Alexandrové - http://dungeon.rajce.idnes.cz/Spaleniste_05_2014


28.04.2014 - Poslední dubnový víkend se konaly na KK Rybníček a KK Zetor zkoušky dle NZŘ a MZŘ. V sobotu v cizím prostředí se podařilo složit Ajce Vlaštovčí Hnízdo Jundrov zkoušku ZZO - super a velká gratulace na cizím place. Dnes probíhaly rovnou dvoje zkoušky a dojetí mi přinesla zpráva od Zuzany Cappýčkové a jejího medvídka Cappyho - splnili zkoušku BH. Pro mě v krajině snů s akitkou, ale Zuzka prostě jede! A na zkouškách ZZO dnes zářili - Griffinek šeltie - 58 bodů (60), Kira od Lenka Raudenská 56 bodů, Abby boxerka od Libora 56 bodů, a Hana Ambrosová s Crazy 60 bodů!!!! tudíž plný počet. Moc moc Vám všem gratuluji a doufám, že pokoříme ještě další mety.


28.04.2014 - Dnešní nedělní odpoledne patřilo záchranářskému tréninku v ploše a pohráli jsme si se situací, jakou měli účastníci záchranářského meetingu. Psovodi po jednom chodili ze "shromaždiště" kousek pěšky a tam už na ně čekala mapa terénu. Jejich úkolem bylo odložit psa, zorientovat se v mapě a zjistit si základní údaje o hledané osobě. Hledaní pohřešované "Zlatky Stříbrné" pak trvalo dle proudění vzduchu a taktice psovoda od 2 a půl až do osmi minut a každý pes si svůj úlovek našel . Následoval motivační přímák a po prvním kolem jsem propustila svoje kolegy figuranty z KZJ a pověděli jsme si krátce o tom, jak vyhledání vypadalo a v čem se případně zlepšit. Druhé kolo již bylo silně motivační, dvě odbíhačky do směru zaměřené na vzdálenost a kvalitní štěkání. Práci nám mohla rušit háravá fenečka, ale o její existenci jsme si řekli až na závěr a žádný pes ji neřešil, takže super trénink! FOTKY - http://gwendolina.rajce.idnes.cz/Ergon_27.4.2014


22.04.2014 - Pátek 18.4. patřil výjezdu záchranářské skupiny psí školy Cituška na sutinu ve Vlkoši - parádně strávený den plný štěkání a poslušnosti - FOTKY


17.04.2014 - Uplynulý víkend pořádala záchranářské organizace KZJ ČR Meeting záchranných psů. Chci touto cestou moc poděkovat všem Cituškolákům, kteří nezištně a ve svém volném čase pomohli na této akci a figurovali v ploše, sutině nebo při imitaci hromadné autonehody. Pár fotek - http://jimicek.rajce.idnes.cz/KZJ_Brno_-_Meeting_2014/


07.04.2014 - přidán příběh pitbulky Giny


01.04.2014 - Poslední březnový víkend jsme zahájili ve psí škole stopařskou sezonu a celkem 18 psovodů se zúčastnilo výcvikového víkendu na Zbraslavi u Brna. Stopy, poslušnost a plošné vyhledání, k tomu malá přednáška o stopách a nechyběla spousta legrace a nadsázky. Opět se sešla výborná parta :))). FOTKY a ještě jedna várka


Psí škola Cituška 17.03.2014 - v neděli se v hale psí školy Cituška uskutečnil seminář figurování pro všechny, kteří se to chtějí v záchranařině naučit. Sešla se nás opravdu velká parta, první část přednášky patřila teorii a po krátké občerstvovací pauze potom praxe. Ani jsem sama netušila, že popíšu dvě celé stránky teorie figurování a zdaleka se mi nepodařilo vše zachytit :), takže předpokládám pokračování této akce :). Krásné fotky hned ze tří různých zdrojů - http://www.flickr.com/photos/120556114@N07/, http://www.flickr.com/photos/lukas_marica/sets/72157642452500713/, http://gwendolina.rajce.idnes.cz/seminar_figurovani


12.03.2014 - fotky z víkendu v Červené Řečici - http://gwendolina.rajce.idnes.cz/cervena_recice_03_2014


11.03.2014 - Z víkendu v Červené Řečici vzniklo krásné video - díky moc Michale - http://www.youtube.com/watch?v=Ab7OO6GSmP0&feature=youtu.be


Psí škola Cituška 10.03.2014 - uplynulý víkend jsme strávili se záchranářskou partou v Červené Řečici. Tentokrát měli psovodi k dispozici rovnou dvě nové sutiny a program byl velmi bohatý - pátek večer noční práce, sobota dvě denní a v neděli ještě jedna dopolední. U všech psů byl vidět velký posun dopředu a musím zmínit i skutečnost, že na tréninku byla celou dobu háravá fenka a to dokonce dohromady na pokoji se psem. Zvládli jsme to na jedničku a nikdo háravku neřešil.


Psí škola Cituška 10.03.2014 - posledních pár týdnů se uprostřed obvyklých hodin poslušnosti zjevil malý stolek, na něm v pauzách stála krásná minibulteriérka April a my figuranti jsme ji chodili různě osahávat, krmit a zase osahávat. Veškeré toto úsilí včetně běhání na koberci dokola byla příprava na prestižní výstavu CRUFTS 2014. Samozřejmě jsme drželi palce, ale o takovém výsledku se nám prostě ani nezdálo :)))) - 1.místo ve třídě otevřené (16 fen) - prostě neuvěřitelný výsledek české výpravy a od nás všech OBR GRATULACE a dojetí......


26.02.2014 - ještě jedna várka fotek z nedělního záchranářského tréninku - http://vinny.rajce.idnes.cz/Velatice_23.2._2014_dopoledne


25.02.2014 - Neděle 23.2. patřila celodennímu tréninku záchranářů psí školy Cituška. Dopoledne se v opuštěném statku ve Velaticích sešla parta začátečníků, pejsci si nejprve osahali terén a potom se učili především dobré značení a někteří už i vyhledání figurantů. Odpoledne přijela skupina pokročilých a ti už měli mnohem vážnější úkoly :). Dnes se učili vyptat se na správné věci ohledně terénu a říct taktiku, nechat psy samostatně hledat v budově a čekat před budovou. Dále jsme psům v terénu při hledání chodili a rušili je různými hluky. Všem se to povedlo a největší radost nám udělalo počasí, bylo opravdu krásné a jarní. FOTKY


Psí škola Cituška 22.02.2014 - Víkend 15. a 16.2. patřil pod taktovkou naší psí školy zkouškám obedience. Pořádali jsme je poprvé a doufám, že ne naposledy :) a myslím, že se opravdu povedly. Atmosféra byla po oba dny velmi přátelská a to hlavně díky rozhodčí paní Lucii Gabrielové a stewardce Zuzaně Krejčiříkové. Celkem 13 psovodů ze psí školy Cituška nastoupilo a splnilo zkoušku OBZ/OB1. Velký dík patří všem pomocníkům, kteří nezištně po oba dny trávili svůj čas u počítače a nebo poblíž zkouškového prostoru a bez nichž bychom zkoušky pořádat nemohli. Velká gratulace všem úspěšným zkouškařům, obedience je pro nás zatím nové a teprve si ho oťukáváme, o to víc nás výsledek zkoušek těší :)

Výsledky sobota 15.2.2014
Výsledky neděle 16.2.2014


Psí škola Cituška 10.02.2014 - víkend byl opět pracovní, kromě pravidelných kurzů poslušnosti štěňat a pokročilých se vyřádila také skupina záchranářů. V sobotu jsme jim připravili kombinovaný závod sutina-plocha. Jeden z psovodů v družstvu absolvoval vyhledání v sutině, druhý v ploše. Společně pak pracovali na třetí disciplině a tou bylo poskytnutí první pomoci zraněnému. Výkony všech 10 ti družstev byly neuvěřitelné vyrovnané a i když vzniklo díky bodování pořadí, nejdůležitější z mého pohledu je fakt, že byly nalezeny všechny osoby jak v sutině, tak v ploše. S poskytnutím 1.pomoci to bylo pravda trošku horší :), ale právě proto to musíme opakovat častěji. 3. místo obsadilo družstvo BEBE ve složení Jana Pavloušková a Petra Žaludová. 2. místo družstvo RYCHLE A ZBĚSILE ve složení Nikola Vládíková a Markéta Kolníková. 1.místo družstvo PANTEŘI ve složení Alena Trněná a Aleš Krč. Všem zúčastněným velká gratulace a v příloze ještě jména a složení všech soutěžících družstev.
Fotogalerie:
http://kvinecka.rajce.idnes.cz/Kombinovany_zachranarsky_zavod_psi_skoly_Cituska
http://www.flickr.com/photos/lukas_marica/sets/72157640731739423/


05.02.2014 - naši psí školu navštěvují opravdu všechna možná plemena a asi velmi ojedinělý pejsek plemene čau-čau Hatči, o kterých se říká, že jsou prostě nevycvičitelní. Šikovná panička a dobře motivovaný pes hovoří za vše - VIDEO. Obavu z lidí a štěkání jsme nejprve pojmenovali (štěkej) a zařadili záchranářský trénink vyštěkání osob, který pejskovi zvýšil sebevědomí a dodal odvahu.


03.02.2014 - v sobotu se pod záštitou psí školy Cituška (zapůjčení haly) konaly stewardové zkoušky OB "na nečisto", aby si mohli zkouškaři a další vyzkoušet atmosféru zkoušek a prostředí haly. Akce běžela jak po drátku, až na omrzliny paní rozhodčí Lucie Gabrielové :), a tady je pár fotek z této akce - http://erbici.rajce.idnes.cz/Trenink_Zbrojovka_1.2._2014/


31.01.2014 - Ještě fotky od Lukáše z celodenního tréninku poslušnosti, jak jinak než prostě krásné - http://jeannny.rajce.idnes.cz/2014-01-25_Celodenni_poslusnost/


27.01.2014 - víkend psí školy byl opět bohatý. V sobotu intenzivní trénink poslušnost zaměřený hlavně na nadcházející zkoušky obedience a zvyšování motivace a koncentrace pejsků. Kupodivu jsme nezmrzli, zahřála nás práce, výborná společnost, polední jídlo :) a pocit z dobré atmosféry a výkonů. Fotky z tréninku TADY. V neděli si zaštěkali nejprve začátečníci a bylo kouzelné vidět, s jakou vervou se do hledání zakousli např. mladý čau-čau nebo šeltie. Odpoledne jsme si zařádili na stromech a ve starých pneumatikách a na pokročilých bylo znát, že jsou už opravdu pokročilí a výšku cca 2 metry zvládli velmi slušně. Na fotky ze štěkání se můžeme těšit....


21.01.2014 - víkend patřil semináři obedience pod vedením Lady Richterové, makalo se na plné obrátky, hlavní pozornost jsme věnovali vysílání do čtverce, aportům a rozlišování dřívek. Fotky z akce TADY


18.01.2014 - velké díky patří Ladislavu Hájkovi a Aleši Krčovi za zajištění nové várky koberců do haly - DÍKY!!! A ještě díky Martě Nobarové za poskytnutí automatu na vodu :)


17.01.2014 - Středeční dopoledne patří mimo jiné dvěma skupinám štěňat, věnujeme se řízené socializaci, přípravám na výstavu, základům poslušnosti a řadě dalších užitečných věcí :) - fotky z jednoho středečního dopoledne TADY


13.01.2014 - na popud samotných žáčků vznikla myšlenka uspořádat intenzivní výcvikové dny poslušnosti a od přání bylo velmi blízko realizaci. První proběhl tuto sobotu 11.1.2014 a rozhodně se vydařil. Měli jsem i hosty ze Zlínské brigády a celý den jsme řádili, trénovali, vyráběli rušivé vlivy ve formě poházené jídla, řechtačky, pískání, tleskání. Nechybělo ani pohoštění a na oběd společná pizza. V odpoledních hodinách už byla na všech vidět značná únava :), ale přesto pejsci fungovali nadšeně dál. Fotky z této krásné soboty tady - http://kvinecka.rajce.idnes.cz/Intenzivni_trenink_poslusnosti_11.1.2014


11.01.2014 - Pátek 10.1. byl v dopoledních hodinách výjimečný, oslavili jsme krásné výroční jedné dámy a já jsem ráda, že věk nehraje žádnou roli, jen chuť nesedět doma a mít třeba pejska, v případě Hany Andráškové dokonce z útulku a dopřát mu vyžití a trénink. Pár fotek z dopoledne najdete ZDE


10.01.2014 - ke konci roku 2013 se uskutečnil pod Psím parkem seminář o záchranařině, a to jak teoretický, tak praktický. Oba semináře jsem vedla a z praktického tréninku vznikly krásné fotky - TADY


09.01.2014 - krásné fotky z prvního záchranářského tréninku ve Velaticích od Lukáše TADY


05.01.2014 - Kromě již pravidelných kurzů poslušnosti proběhla první celodenní záchranářská akce psí školy Cituška - trénink pro pokročilé záchranáře. Jako terén nám posloužil bývalý kravín Velatice a zaměřili jsme se na značení výškových úkrytů a také vytrvalost při hledání. Na všech psech, ale i psovodech, byl vidět opravdu velký pokrok a díky Michalovi Hrdinovi vzniklo krásné ilustrační video - https://www.youtube.com/watch?v=nA41qjiZ39Q


04.01.2014 - Konec roku jsme oslavili opět prací a 27.12. proběhl ve psí škole velmi nabitý program. První dvouhodinovka patřila minikurzu vystavování a po krátké teorii si všichni psovodi zkusili postavit svého pejska do výstavní pozice, ukázat jej v pohybu a nechat mu zkontrolovat zuby a to vše ve výstavním kruhu a s paní rozhodčí. Následovala hodina štěňat zaměřená na socializaci - 15 štěńátek všeho věku a vzrůstu se učilo, jak se k sobě chovat, jak vnímat pánečka, nechat se zavolat a další dovednosti. A na závěr dne byl záchranářský trénink pro začátečníky již zaměřený na práci nosem a kratší hledání. Pár fotek z vystavování najdete zde - http://kvinecka.rajce.idnes.cz/Minikurz_vystavovani_ve_Psi_skole_Cituska