Aktuality 2012 Aktuality 2013 Aktuality 2014 Aktuality 2015

Aktuality


PRO ŽÁČKY PSÍ ŠKOLY CITUŠKA!
"Veterinární ordinace Sanovet rozšířila svou nabídku o službu VETERINÁŘ DOMŮ! Pro žáky Psí školy Cituška platí snížená sazba za návštěvu! více o této službě najdete na adrese www.veterinar-domu.cz"
Psí škola Cituška


05.06.2017 - nový článek Otrávené štěňátko


11.02.2017 - Dnešní zkoušky KJ (ZOP, ZPU 1) se historicky poprvé konaly v hale a nastoupilo na něm celkem 23 psovodů. 20 na zkoušku ZOP a 3 na zkoušku ZPU 1. Velká gratulace Vám všem, velké poděkování pomocníkům. Pro hodně z Vás to byla vůbec první zkouška se psem v životě a zvládli jste to všichni na jedničku . Pouze jeden pejsek zkoušku nesplnil, ale tento psovod splnil mnohem důležitější zkoušku - start s takto vellmi plachým plemenem, vzájemnou spolupráci bez odměn a i když to nevyšlo dneska, vyjde to příště!

Fotky:
http://kvinka.rajce.idnes.cz/Zkousky_KJ_11.2.2017
http://cvicakcituska.rajce.idnes.cz/zkousky_ZOP_ZPU1_11.2.2017/


Po vánočních prázdninách jsme se naplno pustili do práce. Probíhají pravidelné kurzy poslušnosti, štěkací záchranářské středy a chystáme pro Vás zajímavé víkendy a prázdninové letní tábory.

V lednu proběhlo již třetí lavinové soustředění zaměřené na vyhledání osob pod sněhem. Jako místo pobytu jsme vybrali Spáleniště na Šumavě. Štěkání ve sněhu, poslušnost, procházky, společné večery a na závěr lavinové zkoušky podle mezinárodního zkušebního řádu.
Celkem 9 psovodů splnilo zkoušku a z toho tito žáci naší školy:

Edita Vraspírová a Terinek - L-E - výborně
Tomáš Stehlík a Cipísek - L-E - dobře
Sabina Hošková a Cooki - L-E - dobře
Markéta Kolníková a Fido - L-A - dobře

Moc moc gratulujeme a ještě odkazy na fotogalerie :)
- http://crazyhradnisklep.rajce.idnes.cz/lavinove_zkousky_RH-LE_a_RH-LA
- http://lukas-marica.cz/2017-02-03-lavinove-soustredeni/
- http://crazyhradnisklep.rajce.idnes.cz/Laviny_2017


31.12.2016 - Rok 2016 ukončil již tradiční večírek psí školy Cituška, na kterém byli prostě všichni, kdo tam chtěli být :)
fotky - http://kvinka.rajce.idnes.cz/Vanocni_vecirek_psi_skoly_Cituska_2016


Psí škola Cituška 20.11.2016 - S malým zpožděním reportáž z posledních letošních zkoušek na KK Zetor a opět velký úspěch naší psí školy....
Dnešní sváteční den (28.10.2016) probíhaly na KK Zetor Brno rovnou dvoje zkoušky podle NZŘ a MZŘ. Pestrost zkoušek byla velká - ZZO, ZZO1, ZZO 2, Bh, stopařské zkoušky, ZM a tak dále.
Celkem 15 žáků naší psí školy uspělo :)) a to je velmi úctyhodný počet. Děkujeme pánům rozhodčím a hlavně, obrovské poděkování patří všech pomocníkům, kteří nezištně ve svém volném čase přišli pomoci, obstarali kantýnu, dělali skupinu osob a šlapali stopu a tak dále. Bez Vás by se zkoušky nemohly konat a tak opravdu velké díky. A všem cituškolákům velká gratulace :)
Těm co se nezadařilo, nevadí, zkusíme to příště!


28.10.2016 - Podzimní hodiny jsou v plném proudu a kromě hodin poslušnosti máme štěkací středu pro záchranáře a velmi často stopy.
Rozvrh hodin je jen orientační, pokud máte zájem o naši psí školu, zavolejte a zjistíte, jaká je současná aktuální nabídka hodin.
Podzim je vždy období úročení a my máme v současné době již dvoje zkoušky za sebou.
První v pořadí byla KJ (zkoušky ZOP) a tady máme 100 procentní úspěšnost. Všem moc moc gratuluji a věřím, že se budete dál snažit a společně zdoláme další výzvy.
Druhé v pořadí byly zkoušky záchranářské a také se nám dařilo. Tentokrát posuzoval pan rozhodčí Daniel Sedlák a jeho tužka byla ostrá, spravedlivá a zkoušky od něho si psovodi velmi požadují. Gratulace všem úspěšným a statečným :)) - http://lukas-marica.cz/2016-10-23-iro/

Čekají nás ještě třetí zkoušky - národní a mezinárodní. Dále spousta psovodů nastoupí na našem klubovém zimním závodě.

Držte palce :)

fotky z běžných hodin:
http://cvicakcituska.rajce.idnes.cz/stekani_plocha_Klajdovka_19.10.2016/
http://cvicakcituska.rajce.idnes.cz/poslusnost_23.10.2016/


05.10.2016 - Sutinové soustředění Chbany 2016

Minulý rok jsme posunuli termín konání soustředění kvůi horkému letnímu počasí až na konec srpna, kdy již bývá chladněji. Počasí zřejmě chce, abychom se stále zocelovali, takže v termínu, kdy zpravidla Chbany bývaly, bylo poměrně chladno. Zato tento týden teploty sahaly ke třicítce. Ale jak jsme si všichni řekli, mohlo být hů...ř :). Po středečním zahajovacím štěkání jsme si u každého psa určili cíl a zaměření tréninku a snažii se v tom horkém počasí rozumně pracovat a psy neuvařit. Bohužel nás Nechranická přehrada zklamala a byla tak moc špinavá, že jsme si netroufli do ní pustit ani psy Hledali jsme tedy v okolí jiné vodní toky a kromě ramene řeky jsme našli v obci Březno i rybník, kde se mohli psi zchladit. Kromě tréninku v sutině jsme si zopakovali práci s gps a vysílačkou. Vysílačky byly zakomponovány také do ukončovacího tréninkového závodu. Velké díky patří Karel Charlie Šplíchal, který se nám jedno celé dopoledne věnoval na slaňování. Všichni psovodi se naučili si sami obléci slaňovací postroj, připravit brzdu na slanění a slanit. Jeden večer jsme věnovali rozboru zkušebních záchranářských řádů a jejich náplni. Tento večer jsme přivítali milou návštěvu Petra Černá a její kamarádka Jiřinka s bandou malých hrubosrstých holanďáčků. Petra nám popovídala o svazovém zkušebním řádu a poskytla cenné rady, děkujeme :). Nechybělo ani vyžití kulturní, návštěva Kamencového jezera v Chomutově, královského města Kadaň a obce Březno, která má spoustu zajímavých památek. Mimo jiné obrovské rypadlo na odkrývání 3 vrstev půdy při těžbě uhlí - Březenský drak, dnes už nefunkční. Dnešní poslední nedělní ráno patřilo závodu, který ukázal, kam se jednotlivé týmy posunuly, na čem je třeba pracovat a v čem se musí zlepšit psovodi. Snad to bylo pro Vás takové správné motivační nakopnutí :) Těšíme se na Chbany 2017!

fotky:
http://mixal22.rajce.idnes.cz/chbany_2016/, http://wikca194.rajce.idnes.cz/Chbany_2016/, http://toste.rajce.idnes.cz/Chbany_2016/


19.08.2016 - Prázdniny pomalu končí, čeká nás ještě sutinové soustředění na Chbanech, ale všechny letní výcvikové tábory jsou za námi. I. turnus - část lidí se již znala z minulého roku, někteří ale byli noví, tento turnus je vždy nejvíc stmelovací a novým přátelstvím se nechce domů :) II. a III. turnus - ostřílení mazáci a zavedená parta, na těchto turnusech probíhají zkoušky a to jak KJ (ZOP atd.), tak zkoušky národní nebo mezinárodní.
Letos proběhly celkem troje a opět jsme měli stoprocentní úspěšnost a ne vždy to byly jen zkoušky základní. Celkem 23 žáků psí školy splnilo na táboře zkoušku a samozřejmě jsme to kvalitně oslavili. Postupně vložím odkazy na fotky a také videa z celého léta.

http://kvinka.rajce.idnes.cz/Tabory_Cituska_mix
http://cvicakcituska.rajce.idnes.cz/tabor_2016_I.turnus/
http://cvicakcituska.rajce.idnes.cz/tabor_2016_I.turnus_II._cast/
http://toste.rajce.idnes.cz/Cituska_2016_tabor_I.turnus
https://atomicbee.cz/lychee/#14681643862330
https://www.youtube.com/watch?v=AL5U2nB3DSU


09.06.2016 - moc děkuji za fotky z hodin a štěkání - čekají nás sice prázdniny, ale o to více pracujeme!
http://cvicakcituska.rajce.idnes.cz/stekani_8.6.2016/
http://barcetta.rajce.idnes.cz/Cituska


21. - 22.5.2016 aneb další zkoušky víkend našich žáčků :)

Zkoušky národní na KK Zetor sobota:
ZZO - Silvie Štiková, Václav Stržínek
ZZO 1 - Sabina Hošková
ZZO 2 - Jiřina Ertlová

Zkoušky národní/mezinárodní:
ZZO - Jana Krouman
Bh - Radek Karasek

Zkoušky OB na Nových dvorech

OBZ - Hana Ambrosová - splněná zkouška a 2 . místo :)
OB2 - Edita Vraspírová - splěná zkouška a 1. místo :)

Ne všem se zadařilo, počasí bylo až moc letní a hlavně náhlý přechod, ale i odvahu je třeba ocenit.
VŠEM VELKÁ GRATULACE A RESPEKT!!!!


Víkend 14. - 15.5.2016
V pátek jsme si tady na naší škole přáli vzájemně štěstí a podporu na akcích tohoto víkendu. A je vidět, že jsme si palce vzájemně drželi opravdu poctivě a celou dobu :)

Zkoušky MZŘ - splněno Bh Douglas Ertis a Honza Böhm - moc gratuluji. Ne všem se se zadařilo dle představ, ale čekají nás ještě letos zkoušky na táboře a následně podzim, tak je jen třeba se poučit z chyb a trénovat.

Zkoušky NZŘ - splněna zkouška ZZO - Simča Pejsková a byla ...to ten den nejlépe splněná zkouška ZZO na výborně - také velká gratulace!

Pohár plemen - divácky velmi podporovaná záchranářská soutěž družstev, soutěží zástupci plemene a to v v kategorii plošné vyhledání, sutinové vyhledání a poslušnost. Soutěž se koná na Spáleništi (jižní Čechy) a od začátku do konce velmi soutěživá a příjemná atmosféra, výborně připravený závod a na závěr společenský večer plný zpěvu a povídání.
Výsledky:
1. místo erdelové a naše kamarádka Jana Munková s erdelkem Hassem (jeden ze tří, co našli všechny figuranty v ploše), Erník zastupoval erdelky v sutině
2. místo zlatí retrívři a Jana Šmídová s Jessie - nejlepší plošný speciál vůbec!
3. místo leopardi - Sabina Hošková (jeden ze tří splněných speciálů v ploše) a Ilona Borýsková - splněný speciál na sutině
4. místo malinois - kamarád Josef Skrejval a nejlepší poslušnost 99 bodů, Ondřej Gulda a nejlepší práce v sutině
6. místo boxeři - Jana Havelková (splěný speciál na sutině), Pavla Alexandrová a Alena Kernová - holky byly úžasné a nechaly za sebou borderky, australáky a labradory
11. místo hovawarti - Aleš Krč a splněný limit na poslušnosti
12. místo parson-teriéři Markéta Kolníková, pro Fida byla plocha tentokrát velmi těžká a neprostupná a Emilka na překážkách nepředvedla téměř nic, takže gratulace Marta Skrejvalová, která splnila s Ketynkou limit v sutině Emotikona smile a my se příští rok rozhodně nevzdáme a natrénujeme!

Trošku mi tato akce připomněla dávné doby, kdy se nikomu po závodě nechtělo domů a večer zněly kytary a tentokrát i basa.
Chci Vám moc poděkovat, protože to děláte chvíli a jen někteří jste nově čekatelé KZJ, přesto jste předvedli výkony, které byly vysoce oceněny a já mám radost, že náš trénink jde správným směrem. A že se někdy nezadří dle představ - někdy také nemáme svůj den a pes se na nás nezlobí :)


12.05.2016 - víkendové hodiny máme krásně zdokumentované :) http://cvicakcituska.rajce.idnes.cz/8.5.2016


02.05.2016 - NEDĚLE 24.4.2016 a takový malý maraton. Na zkoušky KJ (ZOP/ZPU1) nastupovalo celkem 14 psovodů psí školy Cituška a 14 uspělo. 4 krát ZPU 1 a 10 zkoušek ZOP. Známky ani body nejsou podstatné, většina Zopek jsou psovodi, kteří poprvé ve svém životě s obrovskou trémou nastoupili na svou první zkoušku v životě a splnili ji. Moc mě potěšilo, že nikdo netápal ve zkušebním řádu, uměli jste dobře chválit na konci cviku a chovali jste se velmi sportovně. V horní hale na Zetoru probíhaly zároveň závody O Samův pohár podle OBZ, OB 1, OB 2 a OB 3. Rozhodčí paní Iveta Skalická a Marie Vágenknechtová se střídaly obě na place. . Napíšu zde ještě jednou, že někdy je větší přínos pro psovoda neuspět, ale užít si to na place, uvědomit si chyby a cviky, na kterých se dá ještě pracovat a zlepšit je a brát to spíše jako posun dopředu. A to jsem z Vás, co jste si dnes zazávodili, cítila a měla jsem z toho radost. Velká gratulace Ricky Dash Katka Mančalová s Rikouškem v kategorii OB 1 - 3. místo a splněná zkouška OB 1!!! Super. Kategorie OBZ - Alena Kernová a splněná zkouška OBZ a Martina Planičková splněná zkouška OBZ na výborně a 5. místo. Ať se daří i dál!


12.04.2016 - Dne 3.4.2016 proběhly letos první zkoušky, kterých se účastnili žáci naší psí školy. A to zkoušky záchranářské podle mezinárodního zkušebního řádu IRO.
Zkouška T-E (sutinové ečko) - Sabina Hošková a Kukíííí
FL-E (plošné ečko) - Jiřina Hart Sladká a Šotek
T-A (suitnové áčko) - Markéta Kolníková a Fido
FL-B (plošné béčko) - Sabina Hošková a Laky...
FL-B (plošné béčko) - Nikola Kalivodová a Rubinka
Opět stoprocentní úspěšnost. Zatím se z toho nemůžu vzpamatovat a byla bych příliš ovlivněna emocemi, takže "jen" VELKÁ GRATULACE A JEDEME DÁL!!!!!
Fotky: http://kvinka.rajce.idnes.cz/Narodni_zkousky_IRO


02.04.2016 - hodiny poslušnost běží na plno a už jsme se přesunuli z haly do venkovního prostoru. Blíží se zkoušky kynologické jednoty - ZOP/ZPU 1 a tak máme opravdu napilno :)v Fotky z tréninků: http://cvicakcituska.rajce.idnes.cz/19.3.2016_Zbrojovka


01.04.2016 - Máme za sebou první výcvikový víkend roku 2016 věnovaný stopám, poslušnosti a plochám. Poprvé jsme zavítali do rekreačního střediska Královec (Bílé Karpaty) a toto středisko vedou manželé Fialovy, dlouholetí chovatelé a pejskaři. To už napovídá, že celý areál je prostě rájem pro kynology a jediné, co snad by mohlo někomu vadit, je převýšení chůze nahoru a dolů v horách. Program byl velmi nabytý a tak jsme při odjezdu slyšeli kladné ohlasy doplněné prosbou, příště na delší dobu!!!!
Fotky - http://kvinka.rajce.idnes.cz/Vycvikovy_vikend_psi_skoly_Cituska_v_RS_Kralovec, http://lukas-marica.cz/2016-03-27-kralovec/


15.03.2016 - Víkend 12. - 13.3.2016 patřil dvoudenním závodům v OB - CITUŠKA-CUP 2016. Celkem 32 týmů z naší psí školy nastoupilo na tomto závodě a uspělo.
V Kategorii OBZ - 3. místo a známka výborně - Linda Zavrtálková a Ron
V kategorii OB 1 - 2. místo a známka výborně - Markéta Kolníková a Ekmí
V kategorii OB 2 - 1 místo a známka výborně Alena Trněná a Giny
K tomu velká spousta úspěšně složených zkoušek!!!
Velké poděkování patří paní rozhodčí Lucii Gabrielové, stewardce Romaně Polické a také sponzorům, firmě RAK a firmě SANOVET.
Ať žije Cituška-Cup 2017!

První fotky - http://barcetta.rajce.idnes.cz/Cituska_cup_obedience


14.03.2016 - Stejně jako loni jsme zúročili únorové lavinové soustředění. V krásném prostředí Krkonoš, chata Výrovka (Pec pod Sněžkou) se konaly 5.3.2016 lavinové zkoušky IRO, rozhodčí pan Vilém Babička. Naši šikovní Cituškoláci:
RH L-E - Pavla Alexandrová, Ilona Borýsková, Jan Šmídová, Edita Vraspírová
RH L-B - Aleš Krč
Velká gratulace!!!

Fotky ze zkoušek - http://martinsat.rajce.idnes.cz/Laviny_KZJ_2016-zkousky_u_Vyrovky


24.02.2016
Milí účastníci lavin,
lehké shrnutí našich týdenních aktivit :)
Den první - měli jsme štěstí a na loukách zůstala malá vrstva sněhu. Dopoledne trénink vyhle...dání figurantů na volné ploše pod bílou plachtou. Kdo neviděl, neuvěří, že v takovém případě se musí psi řídit opravdu jen a jen nosem a ne očima. Výborný začátek lavinového tréninku. Odpoledne vyhledání v lese (sníh slezl) a poslušnost.
Den druhý - je třeba trénovat fyzičku a tak 3 km pochod do mírného kopce. Potom si pejsci odpočali na úvazu a psovodi se rozdělili do dvou družstev. Dostali gps data a našli si poklad - trošku alkoholu a malé potěšení. Následně vyhledání a vyštěkání po zátěži pochodu a následně pochod zpět.
Den třetí - jsme jako v tranzu. Výprava v devět dorazí do Pece, tam nás naloží rolba a vyveze na chatu Výrovka, kde konečně pochopíme, že jsme opravdu na lavinách. Přes metr sněhu, vítr a my totálně nadšení. První opravdový trénink na sněhu. Odpoledne pro pár přeživších Jánské lázně.
Den čtvrtý - opět nám napadlo i v nížině a tak honem využíváme sněhu k lehkému záhrabu a lavinové poslušnosti - chůze ve stopě, pípáky a to jak dopoledne tak odpoledne. Navečer díky Aleš Krč bezvadná hra s vysílačkami na posílení tohoto komunikačního prostředu. Poučení? Je třeba dopilovat morseovku :)
Den pátý - v plné sestavě nás opět vyvezla rolba nahoru a tentokrát nám vyšlo i počasí. Trénink spojený s Lavinovým pohárem a to na dvě kategorie - 6 + 5 závodníků. Po návratu ještě doplňková poslušnost.
Večer jsme navštívil naše přátele na sousední chatě, dali si pivko, vyhodnotili Lavinový pohár a měli se prostě fajn.
Den šestý - poslední motivační trénink a opět trošku štěstíčka a lehký poprašek sněhu, už jen motivační bubáci v plachtě a konec dobrý, vše dobré.
Byli jste neuvěřitelně stateční, disciplinovaní a nadšení a my Vám s Reginou moc děkujeme a těšíme se na laviny 2017.

Fotky - brzy doplníme :)


02.02.2016 - Sezóna se nám pomalu rozbíhá a rozhodně nezahálíme, škola je v podstatě plná a volná místa se najdou jen výjimečně v dopoledních hodinách.
Záchranáři pilně trénují a to nejen vyhledání lidí, ale také další dovednosti - http://lukas-marica.cz/2016-01-23-slanovani-vesp/